Projekt E-motion – potential of hypersensitivity to pierwsza inicjatywa uczelni w zakresie międzynarodowych badań nad wysoką wrażliwością. W projekcie powstały materiały wspierające pracę rodziców i nauczycieli w edukacji wczesnoszkolnej oraz narzędzie psychometryczne do pomiaru wysokiej wrażliwości u dzieci w wieku od 3 do 10 lat.
Projekt Pathways to Inclusive Pedagogy skupia się na temacie edukacji włączającej oraz przygotowaniu przyszłych i doświadczonych nauczycieli do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Projekt Supporting the Education of Students with Disabilities at Homeschooling (SESHOME) dostarcza materiały edukacyjne dla nauczycieli, pedagogów zajmujących się edukacją domową.
Projekt Contemporary Teaching and Learning Techniques for Distance Education (CT<4DE) ma na celu zwiększenie kompetencji nauczycieli i uczniów w dziedzinie kształcenia na odległość, a także usprawnienie funkcjonowania i podniesienie jakości działań podejmowanych w ramach edukacji zdalnej.
„ISafetyApp:Teaching Students Internet Safety Through an Artificial Intelligence Mobile Application” (IsafetyApp) wspiera kompetencje uczniów szkół w zakresie bezpieczeństwa w Internecie przy zastosowaniu nowoczesnej aplikacji online.
Projekt CTApp: Teaching Students Computational Thinking Through a Mobile Application na celu opracowanie aplikacji online dla uczniów szkół podstawowych, która pomoże im w nauce przedmiotów ścisłych przy wykorzystaniu gier poważnych.
W projekcie MATE: Multidimensional Analytical Training in Education została opracowana nowoczesna gra online dla uczniów szkół podstawowych pozwalająca rozwijać kompetencje poznawcze poprzez doskonalenie umiejętności gry w szachy.
W projekcie 3D Printing in VET (3DP-VET) powstaje platforma online z materiałami edukacyjnymi dla nauczycieli szkół zawodowych w zakresie wykorzystania druku 3D w prowadzeniu zajęć przedmiotowych.
Projekt Smart tools and methodologies for VET educators (SMART_VET) wspiera wymianę doświadczeń instytucji działających w obszarze szkolnictwa zawodowego w zakresie innowacyjnych narzędzi i dobrych rozwiązań w poszczególnych krajach EU.
Projekt „Digital Training for Social and Healthcare Home Staff in Emergency Situations” (DIGITRAINING) ma na celu poprawę jakości opieki domowej poprzez poszerzanie wiedzy i umiejętności osób zajmujących się opieką nad chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi w środowisku domowym.
GAMING as Social Skills Learning Tool wspiera działania trenerów pracujących z młodzieżą i podejmuje problem wpływu gier online na rozwój kompetencji społecznych u młodzieży.
Projekt Transversal BIM Knowledge for Higher Education ma na celu opracowanie programu kursu wprowadzającego rozwiązania technologii Building Information Modelling do kierunków takich jak informatyka, zarządzanie, transport czy logistyka.
W projekcie High Sensitivity – Innovative Module in Human Sciences (HS MODULE) zespół międzynarodowych ekspertów opracowuje moduł edukacyjny na temat wysokiej wrażliwości dostosowany do programów studiów związanych z nauką o człowieku.
Projekt International students’ Action for Adapting Cross-Cultural activities (ISAAC) wspiera działania Centrum Projektów, Współpracy Międzynarodowej i Strategii Rozwoju w zakresie budowania sieci współpracy międzynarodowej z innymi ośrodkami akademickimi w Europie.
Projekt Improving didactics, education and learning in higher education with online serious game creator (Ideal Game) wzmacnia zasoby uczelni w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi – gier poważnych w dydaktyce.
Erasmus + to program wspierający wymianę studentów uczelni wyższych oraz kadry akademickiej na obszarze krajów UE w celach edukacyjnych. Obejmuje wyjazdy na studia, praktyki, szkolenia oraz kursy. Program finansowany jest z funduszy UE, a nadzór nad jego realizacją prowadzą Narodowe Agencje. W Polsce funkcję NA pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).
Program E+ to przede wszystkim szansa na rozwój własnych umiejętności, poznanie innych kultur, zwiększenie swoich szans na rynku pracy, ale także przeżycie niepowtarzalnej przygody.
Projekt PRO-MOTION. Sensitive Career Management skupia się na problemie wysokiej wrażliwości w projektowaniu ścieżki kariery zawodowej oraz wysoko wrażliwych pracowników w środowisku pracy.
Głównym zadaniem projektu Emotional Intelligence on labour market jest budowa narzędzia oceniającego inteligencję emocjonalną w kontekście miejsca pracy lub planowania kariery zawodowej.
Projekt Career Tree – CaT przyczynił się do opracowania nowoczesnego (standaryzowanego na grupie reprezentatywnej) modułowego systemu analizy, diagnozy i doradztwa edukacyjno-zawodowego, który wspomaga pracę doradców zawodowych.
Projekt „Financial Literacy for Investment, Growth, Help and Teamwork” wspiera edukację osób dorosłych w zakresie finansów, zarządzania własną działalnością i finansami w świecie cyfrowym, podejmuje tematy z zakresu ekonomii i gospodarki.
Projekt BRinging STEM into Active aging (BRAIN) dotyczy innowacyjnych rozwiązań w nauczaniu osób dorosłych. Głównym rezultatem jest narzędzie online wspierające naukę przedmiotów ścisłych.
Celem projektu Open and distance education for Palliative Care at home (E-CARE) jest budowa platformy edukacyjnej z materiałami wspierającymi pracę osób zajmujących się domową opieką paliatywną.
Projekt Fresh-up Economics. Towards Economic Literacy in Europe (ECOLIT) zajmuje się tematem ekonomii, edukacji społeczno ekonomicznej. Głównym działaniem jest budowa platformy online z materiałami edukacyjnymi w zakresie ekonomii.
Projekt „Time to Fresh Up: Cultivating Economic Literacy for Resilient Work in Europe” (FU WORK) wspiera osoby dorosłe w zdobyciu kompetencji z zakresu zagadnień rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem pracy w czasach transformacji. W ramach projektu partnerzy opracują platformę online z darmowymi materiałami edukacyjnymi.
Celem projektu VET-UP for the excellence in Vocational Education in Europe jest wzmocnienie europejskich sieci partnerskich działających na rzecz edukacji zawodowej i wspierania rynku pracy oraz dostarczenie rozwiązań szkoleniowych dla kadry szkolnictwa zawodowego z krajów UE.
Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców wspiera pozyskiwanie doświadczeń w zakresie działalności gospodarczej przez młodych przedsiębiorców. Celem programu jest organizacja wyjazdów – wizyt u doświadczonych przedsiębiorstw w Europie.
Projekt REACTIVATE przyczynił się do opracowania i wdrożenia międzynarodowych innowacyjnych mechanizmów (doradczych, finansowych) wspierających mobilność osób na rynku pracy UE. Rezultatem projektu jest platforma online wykorzystywana do poszukiwania pracy/pracownika na poziomie UE.
Centrum Projektów i Współpracy Międzynarodowej
ul. Projektowa 4
20-209 Lublin
tel./fax: +48 81 749-32-27
erasmus@wsei.lublin.pl
WSEI Welcome Center
ul. Projektowa 4 pokój 01 i 02 (parter)
20-209 Lublin
tel./fax: +48 81 749-32-39
englishoffice@wsei.lublin.pl